Інтерв’ю з керівництвом підприємства ДП «Інтеграл-Агро»

Коли матінка природа дарує нам оксамитовий сезон і вже зібраний урожай зернових, для багатьох аграріїв настає момент істини – сіяти своїм зерном, чи купувати посівний матеріал у сусіда? Останнє не хотілося б робити, адже своє зерно теж елітне. Але посіяти не кондиційне зерно теж не можна. То що ж робити?!!! Ми вирішили довідатися як же аграрії вирішують такі важливі питання, і завітали в господарство ДП «Інтеграл-Агро» що на Полтавщині. Прийняли нас щиро, по українські, головний агроном підприємства Кармазь Олексій Володимирович і головний інженер Конда Олексій Михайлович.

Приватне сільськогосподарське підприємство ДП «Інтеграл-Агро» має в своєму землекористуванні відносно невелику площу 1200 га і тому головна мета господарства націлена на інтенсифікацію рослинництва, завдяки впровадженню нових технологій. І здійснюють всі технологічні операції 15 чоловік. Тваринництво представлене 3,5 тисячами гусей. В осінню зимовий період виробничий процес не зупиняється, господарство культивує гриби «Гливу звичайну». 

Традиційно в господарстві вирощують зернові: - це і озима пшениця з урожайністю 51ц/га, ячмені – 38 ц/га, жито – 48 ц/га, гречка – 15 ц/га. 

Олексій Володимирович на яких агрегатах Ви проводили післязбиральну доробку зерна?

Все зерно від комбайна поступає на агрегати первинної очистки ОВС-25 і БЦС-20, на цих агрегатах відбирається до 3 % сміттєвої домішки і до 5-6 % зернової. Для вторинної очистки придбали "Алмаз".

Чому саме «Алмаз»?  Які цілі Ви присліджували при його придбанні?

Раніше для вторинної очистки зерна ми двічі використовували машину ОВС так і сіяли як було, неодноразово читаючи статті я зрозумів, що тільки сильне зерно може дати добрі врожаї, і нам потрібна машина яка очищала і розподіляла зерно за питомою вагою . І хочу сказати Вам,- додав Олексій Володимирович, -що за 2 роки роботи на «Алмазі» урожайність всіх рослин по господарству підвищилась осередньому на 15-20 ц/га. Купили ми цей агрегат для вторинної очистки зерна і підготовки посівного матеріалу. Приблизно з 100 тонн неочищеного зерна після обробки на «Алмазі» виходить 70 тонн кондиційного посівного матеріалу придатного для посіву. За 10 годинну зміну наша МС-10/5 обробляє 10-15 тонн зерна.

Які с/г культури Ви очищуєте і калібруєте на даному агрегаті?

Всі сільськогосподарські культури які ми вирощуємо на своїх полях. Навіть був один випадок коли ми купили протравлене зерно кукурудзи і воно було погано відкаліброване, ми його довели до кондиції на МСі, приблизно 20 відсотків було відходів.

Куди Ви використовуєте кожну фракцію відкаліброваного зерно?

Приблизно 70% всього зерна становить насіннєве і реалізовували ми його по 1700 грн/т, 20% - продовольче по 1000 грн/т і 10% це фуражне зерно по ціні 800 грн/т.

Як змінилась норма висіву при підготовці посівного матеріалу на «Алмазі»?

Раніше ми сіяли озимину по 250 кг/га, а тепер взагалі збільшуємо вагові норми висіву зерна до 300 кг/га, тому що у нас використовується нова сівалка «Партнер» яка висіває зерно стрічковим способом на 25-30 см, і це дає змогу підвищувати норму висіву зернових. 

Але можу сказати точно, коли ми сіяли зерно первинно очищене тільки на ОВСі, то з 250 кг посівного зерна ми сіяли 20 % фуражного. Взагалі то по логіці речей ми повинні б були зменшити вагову норму висіву зерна, але ми цього не робимо, навпаки ми підвищуємо її, і сіємо по 300 кг, але вже повноцінного, репродуктивного насіння і цим самим підвищуємо продуктивність рослин.

Як змінюється ціна зерна при здачі (продажу), після калібрування на «Алмазі»?

Безперечно реалізаційна ціна підвищилась приблизно на 30%. Раніше продавали ячмінь за ціною 1150 грн/т, а тепер посівний ячмінь реалізуємо по 1600-1700грн/т.

Скільки використовуєте для власних цілей і скільки реалізуєте зерна?

Для посіву залишаємо 100 тонн пшениці, 80 тонн ячменю і по 20 тонн вівса і жита, для фуражних цілей 100 тонн пшениці і 50 тонн вівса. А реалізуємо озимої пшениці близько 1800 тонн, ячменю близько 1400 тонн.

Яка собівартість власноруч відібраного посівного матеріалу озимої пшениці на 1 га посіву?

Первинно очищене на ОВСі, вторинно на «Алмазі» і протравлене собівартість його складає близько 700 гривень за 1 тонну посівного матеріалу.

Які вигоди Ви отримуєте від агрегату «Алмаз»?

По перше завдяки збільшенню маси 1000 насінин від 40-45 г/л до 50 і більше після «Алмазу» збільшилась урожайність на 15%. По друге наш «Алмаз» окупив себе всього за 1 рік. І найголовніше, якщо в нас брудне зерно то ми не посіємо своєю сівалкою «Партнер» тому що забивається інжектор в сівалці, а «Алмаз» дає таку можливість. Переваги його в компактності, він легко очищається повітрям, якщо на БЦСі дана операція займала 1день, то нашій МС-10/5 очищується за лічені хвилини, і можна переходити до роботи з іншими культурами.

Як порадите? Що краще один раз купити «Алмаз», ніж щоразу купувати насіння?

Даний агрегат повинен бути в кожному господарстві. Адже в «Алмазі» закладений «дідівський» якісний принцип відбору посівного матеріалу – повітрям. 

Чи сіяли Ви раніше не відкаліброване по масі зерно? Чи втрачали Ви при цьому?

Доводилось сіяти і безперечно втрачали близько 20%.

Олексій Володимирович, як ви боретесь з сумішами насіння бур'янів і інших с/г культур в основних посівах? Так як і раніше з ножицями  люди вирізають?

Такі проблемами в нас вирішують гербіциди, затрати при цьому 25-50 грн/га. Але бували випадки коли наприклад ячмінь відділяли від гречки на «Алмазі».

Які переваги має аеродинамічний сепаруючий агрегат «Алмаз» в порівнянні з решітними машинами?

Основною перевагою «Алмазу» в тому що агрегат відбирає зерно по масі а не по його розміру як це роблять решітні сепаратори, тому що крупне зерно може бути пошкоджене механічно, шкідниками.

Чи змінилась якість виробничого процесу при придбанні «Алмаза»? І саме як?

«Як говорять в народі до хорошого швидко звикаєш, воно і має так бути» Порівнюючи БЦСку і «Алмаз» якщо їх використовувати для первинного очищення то «Алмаз» в півтора рази швидше очищує зерно.

Скільки людей обслуговує даний агрегат? І чи вони задоволені своєю роботою?

Обслуговують «Алмаз» 2-3 робітника. І взагалі з придбанням МС-10/5 є робота в зимовий період, працівники очищують ярі зернові культури.

Олексій Володимирович Ви задоволені чи не задоволені роботою агрегату «Алмаза», і чому, можете сказати?

Абсолютно задоволений. Я вважаю що даний агрегат «Алмаз» потрібно включити в технологічний процес для очищення і калібрування зерна, він просто не замінний!!!

Скільки років Ви працюєте на машині «Алмаз»?

Восени буде 2 роки.

Скільки разів він у Вас виходив із ладу? І як швидко ви його полагодили?

Не разу він у нас не ламався. Там нічому ламатися, --додав Олексій Володимирович, потрібно тільки вчасно очищувати машину.

Для якої площі посіву Ви рекомендуєте Ваш агрегат «Алмаз»?

Даний агрегат МС-10/5 до 1500 гектарів, за умови якщо зернових буде 1000 га.

Volver a la lista de artículos